Достапни линкови

Медведев и Меркел се шетале и разговарале на англиски во парк


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска е во посета на Германија на разговори со канцеларот Ангела Меркел. Медведев вчера и веќе се состана неформално со Меркел во близина на Берлин. Според извештаите тие се слушнати како зборуваат англиски шетајки во парк. Формално денеска Медведев и Меркел ќе разговараат за заемните економски односи како и за меѓународни прашања како што се санкции против Иран поради контроверзната нуклеарна програма на Исламската Република.
XS
SM
MD
LG