Достапни линкови

Убиен лидерот на талибанците во Кандахар


НАТО денеска соопшти дека сојузничките и авганистанските сили го убиле Мула Зергај, за кого се смета дека бил лидер на талибанците во реонот на Кандахар. Тој ги водел сите активисти на на талибанците во тој дел, а се смета и за директно одговорен за многу смртоносни напади во градот Кандахар.
XS
SM
MD
LG