Достапни линкови

Северно-корејците без ТВ преноси од Светското првенство


Фудбалските фанови во Северна Кореја веројатно ќе останат без телевизиски преноси од натпреварите на СП во Јужна Африка. Поради тензиите меѓу Северна и Јужна Кореја, јужно-корејската телевизија која ги има правата за преноси од Светското првенство на Корејскиот Полуостров, нема да и овозможи на северно-корејската телевизија да ги превзема преносите. Северна Кореја ќе игра на шампионатот во Ј.Африка за прв пат од 1966-та година, кога беше учесник СП во Англија.
XS
SM
MD
LG