Достапни линкови

Турција ги заладува односите со Израел


Турскиот заменик премиер Булент Аринч изјави дека Анкара е сериозна во врска со редуцирањето на односите со Израел поради инцидентот со бродовите кои носеа хуманитарна помош за Појасот Газа. Аринч нагласи дека новата соработка нема да започне и односите со Израел ќе бидат редуцирани.
XS
SM
MD
LG