Достапни линкови

Избран нов премиер на Јапонија


Јапонскиот парламент денеска го избра Наото Кан за нов премир откако досегашниот Јукио Хатојама беше принуден да си поднесе оставка. Наото Кан во претходната влада беше министер за финансии и е поборник на строга буџетска дисциплина.
XS
SM
MD
LG