Достапни линкови

Над 100 загинати во пожар во Бангладеш


Властите во Бангладеш соопштија дека над 100 луѓе загинале, а уште стотина биле повредени во големиот пожар во главниот град Дака. Се претпоставува дека пожарот избувнал во еден трансформатор и се проширил на резиденцијални и комерцијални згради во густо населена област.
XS
SM
MD
LG