Достапни линкови

Турција ги зема повредените од Израел


Турција испрати два медицински авиона во Израел за да ги земат 5-мината нејзини државјани, повредени за време на инцидентот на брегот кај Појасот Газа. Тие се последните про-палестински активисти, задржани во Израел. Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави дека ниден од активистите не е изчезнат, како што тврдеше еден од организаторите на флотилата со хуманитарна помош за Газа.


XS
SM
MD
LG