Достапни линкови

Времето и натаму променливо


Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален дожд и грмежи особено попладне. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура се движи од седум до 13, а дневната ќе биде од 18 до 26 степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно со краткотраен дожд и грмежи. Утринската температура се спушти до 10, а дневната ќе достигне до 23 степени.
XS
SM
MD
LG