Достапни линкови

Ал-Каеда повика на киднапирање на Саудиското кралско семејство


Висок член на огранокот на Ал-Каеда во Јемен, денеска побарал да му се придружат подржувачи за киднапирање на членови на Саудиското кралско семејство.Со киднапирањето на членови на кралското семејство, Ал -Каеда ќе бара да се пушти нивна членка која е заробена од страна на безбедносните сили на Саудиска Арабија.

XS
SM
MD
LG