Достапни линкови

Мандела ќе го следи Светското првенство во фудбал


Нелсон Мандела ќе го следи отварањето на Светското првенство во фудбал, но и завршните натпревари кои ќе се одржуваат во Јужна Африка. Портпаролот на Националниот Конгрес изјавил дека се многу среќни што ќе дојде Мандела, притоа го нарекол Мариба кое е традиционалното име на Мандела. Светското првенство ќе започне на 11 јуни.

XS
SM
MD
LG