Достапни линкови

Гејтс:кинеските воени лидери незаинтерсирани за односи со САД


Секретарот за одбрана на Соединетите држави, Роберт Гејтс изјавил дека луѓето одговорни за одбрана во Кина се помалку заинтересирани од политичарите за градење односи со Вашингтон. Гејтс изјавил и дека е разочаран од тоа што кинеските воените лидери не ги согледуваат односите што може да ги изградат Кина и САД. Кина и денеска не даде објаснување зошто не сака Гејтс да ја посети земјата оваа недела за време на неговата турнеја низ Европа и Азија.
XS
SM
MD
LG