Достапни линкови

Циклон му се приближува на Пакистан, евакуирани 60 илјади луѓе


Пакистанските власти соопштуваат дека над 60 илјади луѓе кои живеат покрај брегот, се евакуирани, по најавите дека ќе има циклон во јужната провинција Синд. Луѓето се сместуваат во кампови адаптирани во училишните згради во регионот. Циклонот Прет сега е на брегот на Оман, но метеоролозите стравуваат дека тој може да го измени курсот кон Пакистан, во следните 24 до 36 часа.
XS
SM
MD
LG