Достапни линкови

Ердоган:Израел може да ја изгуби Турција како пријател


Турскиот премиер, Реџеп Таип Ердоган денеска го предупреди Израел дека може да го изгуби најважниот сојузник во регионот, ако не го смени своето однесување Ердоган изјавил и дека Турција нема да го игнорира однесувањето на Изреле и тоа што се прават „слепи “ за смртта на 9 активисти кои загинаа за време на нападот на хуманитарниот конвој од страна на изрелски специјалци.
XS
SM
MD
LG