Достапни линкови

Поплави во Средна Европа - 4 загинати во Чешка и Словачка


Најмалку 4 лица го загубија животот, а две се водат за исчезнати во поплавите во Чешка и Словачка. Причина за поплавите се обилните дожови кои ја зафатија Средна Европа.
XS
SM
MD
LG