Достапни линкови

Бритиш Петролеум неподготвен за еколошката катастрофа


Извршниот директор на Бритиш Петролеум изјави дека енергетскиот гигант бил изненаден од истекот на нафтата во Мексиканскиот залив. Според Тони Хауард, компанија се покажала како неподготвена да се справи со проблемот кој стана најголема еколошка катастрофа во историјата на САД. Истечената нафта сега се приближува кон плажите на Флорида.
XS
SM
MD
LG