Достапни линкови

Турција ќе остане без туристи од Израел


Изрелските туристи масовно ги откажуваа резервациите за летување во Турција,изјавил турскиот министер за култура и туризам Ертугрул Ѓонај. Откажани се повеќе од десет илјади резервации, како последица на новонастанатата криза меѓу Изрaел и Турција по нападот на хуманитарниот конвој. Турскиот министер изјавил дeка тие како земја немаат ништо против граѓаните на Изрaел но разбираат зошто се откажуваат посетите на Турција.
XS
SM
MD
LG