Достапни линкови

Груевски се сретна со вицепремерот на Србија, Динкиќ


Премиерот Никола Груевски денеска се сретна со претседателот на владата на Србија, Млаѓан Динкиќ. Освен за економски прашања тие разговарале и за отворање на граничниот премин Голема Црцорија – Голеш, кај Крива Паланка. Подготвителните активности за отворање на овој граничен премин се при крај и во скоро време може да се очекува негово официјално отворање.

XS
SM
MD
LG