Достапни линкови

Вооружени инциденти во Британија, најмалку 5 мртви


Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска изјави дека најмалку пет луѓе загинале во ретки престрелки во руралните делови на Англија. Биле пријавени инциденти на 11 различни локации во областа Лејк Дистрик во Британија. Од полицијата соопштуваат дека го пронашле телото на наводниот напаѓач, кој бил пронајден мртов со пиштол кој бил веднаш до него.Законите со кои се контролира употребата на оружје во Британија се многу ригорозни
XS
SM
MD
LG