Достапни линкови

Одрони во Централна Америка, 180 загинати


Невремето во Централна Америка предизвика големи одрони на земјиштето кои досега однесле над 180 жртви. По првата тропска бура во оваа сезона, илјадници луѓе останаа без покрив над главата, а за десетици други се трага. Само во Гватемала загинале над 150 луѓе, а околу стотина се водат како исчезнати. Во Гвателама сити под една фабрика за текстил се отворила дупка длабока 30 метри, но за среќа во фабриката немало никој.
XS
SM
MD
LG