Достапни линкови

Двајца загинати во Дагестан


Руските власти соопштија дека две лица биле убиени, а две други ранети кога милитанти нападнале патрола на руската Федерална служба за безбедност во Дагестан. Нападот, како што се прецизира се случил вчера во близина на селото Какамаки при што биле убиени еден полицаец и еден локален водич. Дагестан е дел од рускиот регион Северн Кавказ каде што властите се борат против исламските бунтовници.
XS
SM
MD
LG