Достапни линкови

Милошоски се сретна со Додик


Политичката состојба во Македонија и Република Српска, како и одлуката на Судот за човекови права во Стразбур за случајот Сеjдиќ и Финци беа теми на разговорот меѓу македонскиот министер за надворешни работи, Антонио Милошоски, кој е актуелен претседавач со Комитетот на министри на Советот на Европа, и на премиерот на Република Српска Милорад Додик. Милошоски изјави дека Македонија како претседавач ќе и помогне на Република Српска во остварување на реформите.
XS
SM
MD
LG