Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локален дожд и со можна појава на грмежи особено во северните делови. Утринската температура ќе се движи од седум до 13 степени, а дневната од 19 до 27 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, а попладне можен е краткотраен дожд. Утринската температура ќе се спушти до десет, а дневната ќе достигне до 24 степени.
XS
SM
MD
LG