Достапни линкови

НАТО бара од Израел ослободување на цивилите


НАТО денеска побара итна и непристрасна истрага за израелскиот напад врз конвојот бродови со хуманитарна помош за Појасот Газа. Претставниците на 28-те земји членки, се состанаа во Брисел на барање на Турција. Генералниот секретар Андерс Фог Расмусен побара веднаш да бидат ослободени заробените цивили и бродови кои ги држи Израел.
XS
SM
MD
LG