Достапни линкови

Нови бродови со помош за Газа


Про-палестински активисти денеска испратиле уште еден брод со хуманитарна помош за Појасот Газа, само еден ден откако во интервенцијата на израелските војници 9 лица загинаа, а неколку беа повредени. Египет најавил дека ќе ја отвори својата граница за доставување хуманитарна помош за палестинските територии. Про-палестинските активисти соопштија дека во текот на неделава уште неколку брода со помош ќе заминат за Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG