Достапни линкови

ХП ќе укине 9.000 работни места


Компанијата за компјутери, Хјуит Пакард, соопшти дека ќе укине 9 илјади работни места во наредните неколку години, како дел од пакетот за модернизација на производството. Милијарда долари е вредна инвестицијата, која според компанијата, ќе им овозможи на клиентите поефикасно и побрзо водење на бизнисите.
XS
SM
MD
LG