Достапни линкови

Српскиот министер за економија Динкиќ утре во Скопје


Потпретседателот на српската влада и министер за економија Млаѓан Динкиќ утре ќе престојува во Скопје, јавуваат српските медиуми, наведувајќи дека тој ќе оствари средби со македонскиот премиер Никола Груевски и со вицепремиерот Владимир Пешевски. Главна тема на разговорите ќе биде унапредувањето на економската соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG