Достапни линкови

Ирачкиот Врховен суд ги потврди изборните резултати


Врховниот суд на Ирак денеска ги потврди резултатите од парламентарните избори одржани на 7 март и официјално прогласи дека на нив победи коалицијата Иракија на поранешниот премиер Ијад Алави. Ова, како што јавуваат агенциите, претставува важен чекор кон решавање на ирачката изборна криза и кон формирање на новиот парламент.
XS
SM
MD
LG