Достапни линкови

Почина рускиот поет Вознесенски


Еден од најпопуларните руски поети во времето на советската ера Андреј Вознесенски почина на 77 годишна возраст, јавуваат руските медиуми без да ја наведуваат причината за неговата смрт. Како и неговиот колега Евгениј Евтушенко и неговите стихови успеваа да ги полнат спортските стадиони. Но, неговата популарност почна да опаѓа за време на пересторјката во 80 години од минатиот век.
XS
SM
MD
LG