Достапни линкови

Турција испрати авиони по повредените во Израел


Турција испрати три авиони во Израел за да ги земат про-палестинските активисти кои беа повредени во престрелката со израелските сили при интервенцијата на бродовите со хуманитарна помош, наменета за Појасот Газа. Дел од активистите беа протерани, а некои се притворени во Израел.
XS
SM
MD
LG