Достапни линкови

Израелските сили убиле двајца палестински милитанти


Израелската војска изутрината убила двајца палестински милитанти при обидот да влезат во јужен Израел од Појасот Газа, соопшти израелското радио. Ситуацијата во тој дел е тензична по вчеаршниот инцидент со бродовите кои носеа хуманитарна помош за Појасот Газа, која е под блокада од 2007-ма година.
XS
SM
MD
LG