Достапни линкови

Убиен еден од лидерите на Ал Каеда


Американски претставници изјавија дека во Пакистан, во близина на границата со Авганистан, веројатно бил убиен еден од лидерите на Ал Каеда. Се верува дека во американски напад во минатиот месец, бил убиен Мустафа Абу ал Јазид, трет во хиерархиската команда на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG