Достапни линкови

Руски поморски тим во Јужна Кореја


Јужна Кореја продолжува со напорите за докажување на одговорноста на Северна Кореја за потопувањето на бродот во март годинава. Тим на руски поморски експерти пристигна во Сеул за да ги испита наодите на истрагата дека бродот бил торпедиран. На Јужна Кореја и е потребна подршката од сите земји членки на Советот за Безбедност на Обединетите Нации, за да издејствува казнување на Пјонг Јанг.
XS
SM
MD
LG