Достапни линкови

Кетрин Ештон во Сараево


Претставникот на Европската Унија за надворешна и безбедносна политика Кетрин Ештон денеска ќе допатува во Сараево, каде што ќе се сретне со членовите на претседателството на Босна и Херцеговина. Утре Ештон ќе присуствува на состанокот Европска Унија- Западен Балкан, што ќе се одржи во Сараево.
XS
SM
MD
LG