Достапни линкови

Демонстрации во Москва и во Санкт Петерсбург


Неколку десетици лица се уапсени вчера во Москва и во Санкт Петерсбург за време на забранетите демонстрации на опозицијата посветени на одбраната на слободата на собирање. Во главниот град на Русија протестирале околу 500 лица, додека во Санкт Петерсбург околу 300 приврзаници на опозицијата, кои секој месец се собираат за да го бранат членот 31 од уставот кој дозволува мирни собири.
XS
SM
MD
LG