Достапни линкови

Времето дождливо, попладне разведрување


Времето ќе биде променливо облачно проследено со врнежи од дожд, а попладне ќе има и сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец. Утринската температура се движи од 13 до 19, а дневната ќе биде од 19 до 27 степени.
Во Скопје ќе биде облачно со врнежи од дожд, а во попладневните часови ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура се спушти до 18, а дневната ќе достигне до 23 степени.
XS
SM
MD
LG