Достапни линкови

Најавен протест во Грција


Протест против денешниот израелски напад врз хуманитарен конвој, составен од шест бродови, кои превезуваа помош за Појасот Газа, се организира денеска во градот Ханја, на грчкиот остров Крит. Протестот, во организација на имигрантските организации на островот, ќе се одржи вечерва на централниот плоштад во Ханја.
XS
SM
MD
LG