Достапни линкови

Четириесетина милитанти убиени во Пакистан


Пакистанските вооружени сили денеска нападнале кампови на милитанти во северозападниот дел на земјата, при што загинале 42 бунтовници, соопштија властите. Воената офанзива се случила во реонот Орказаи во близина на авганистанската граница. Според се уште неофицијални информации, во последните неколку офанзиви загинале околу стотина милитанти.
XS
SM
MD
LG