Достапни линкови

Истекот на нафта - најголема еколошка катастрофа во САД


Белата Куќа соопшти дека истекувањето на нафтата на Бритиш Петролеум во Мексиканскиот залив стана најголемата еколошка катастрофа во историјата на Соединетите Држави. Според советникот Карол Браунер, додека не вродат со плод напорите за запирање, истекувањето може да се зголеми и за 20 насто.
XS
SM
MD
LG