Достапни линкови

Првата сезонска бура однесе 101 жртва во Централна Америка


Најмалку 101 лице го загуби животот во првата тропска бура оваа сезона во Централна Америка. Бурата предизвика поплави и лизгање на земјиштето. Како што се јавува има големи штети во Гватемала, Ел Салвадор, Хондурас и Мексико.
XS
SM
MD
LG