Достапни линкови

Парламентарното Собрание на НАТО за состојбата на Балканот


Во Рига продолжува заседанието на Парламентарното Собрание на НАТО. На заседанието ќе биде рзгледуван извештајот за политичко- безбедносната состојба во регионот на западен Балкан, 15 години по потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор со кој беше ставен крај на војната во Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG