Достапни линкови

Седуммина полицајци загинаа во Авганистан


Седуммина полицајци загинаа денеска во северниот дел на Авганистан а еден е повреден во експлозија на бомба поставена покрај пат. Заменик-градоначалникот на провинцијата Баглан Шамс ул Раман рече дека експлозивната направа била активирана со далечински управувач. Талибанските милитанти наводно ја превземале одговорноста за нападот. Во меѓувреме, во провинцијата Кундуз тројца талибански милитанти загинаа а седуммина биле повредени при обид за напад на полициска станица.
XS
SM
MD
LG