Достапни линкови

Отпуштен првиот човек на канадските вооружени сили во Авганистан


Канадската војска соопшти декја шефот на канадските сили во Авганистан Даниел Менард бил „ослободен од должноста поради несоодветно однесување“. Ваквиот потег нема да влијае на мисијата на вооружените сили на Канада во Авганистан, рече денеска водникот Сајмон Хетеринсон.
XS
SM
MD
LG