Достапни линкови

Судар на два македонски автобуси во Албанија


Два автобуси, со охридски регистараски таблички, кои превезувале ученици од Струга на екскурзија во Албанија, се судрија на патниот правец Вора-Фуш Круја, на дваесеттина километи оддалеченост од Тирана, јави дописникот на МИА од Тирана. Според албанската полиција повредени се пет лица, од нив тројца ученици, еден педагог и возачот на еден од автобусите. Сите се префрлени во воената болница во Тирана и се вон животна опасност.
XS
SM
MD
LG