Достапни линкови

Погреби на осумдесетмината загинати во Пакистан


Денеска во Пакистан се одржуваат погребите на осумдесетмината загинати во бомбашките напади на две џамии во градот Лахоре. Околу 100 лица беа повредени во експлозиите. Група милитанти поврзани со терористичката Ал – Каеда ја превзема одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG