Достапни линкови

Судири во Авганистан- убиени петмина полицајци


Петмина авганистански полицајци загинаа синоќа во заседа на милитанти, кои поставиле бомба на патот на полицискиот конвој во источната провинција Пактија. Според официјални извори, полицијата во соработка со авиони на НАТО возвратила на нападот, при што биле убиени двајца вооружени напаѓачи.
XS
SM
MD
LG