Достапни линкови

Земјотрес во Кина, засега нема информации за жртви


Земјотрес со интензитет од 5,4 степени според Рихтер денеска ја погоди кинеската северозападна провинција Чингхаи. Засега нема информации за евентуални жртви и материјална штета. Во минатиот месец истиот регион беше погоден од силен земјотрес, при што загинаа повеќе од две илјади лица.
XS
SM
MD
LG