Достапни линкови

Србија - влез за граѓаните на ЕУ без пасош


Србија ова лето на граѓаните на ЕУ ке им дозволи влез без пасош но со валиден документ во земјата. Ова го изјави премиерот Мирко Цветковиќ, но не прецизираше од кога до кога ке важи ова правило.
XS
SM
MD
LG