Достапни линкови

Франција домаќин на ЕП во фудбал во 2016-та


Франција ќе биде домаќин на европското првенство во фудбал во 2016-та година, соопшти денеска претседателот на УЕФА, Мишел Платини. Конкуренти за домаќини беа и Турција и Италија. Инаку наредното европско првенство во фудбал во 2012-та година ќе се игра во Полска и во Украина.
XS
SM
MD
LG