Достапни линкови

Медведев во наредната недела во Германија


Рускиот претседател Дмитриј Медведев во наредната недела ќе оствари дводневна официјална посета на Германија. Предвидени се разговори со германската канцеларка Ангела Меркел, како што е соопштено во Берлин, за билатералните односи како и за евентуалните нови санкции против Иран, ситуацијата на Блискиот Исток, и за регулацијата на финансиските пазари.
XS
SM
MD
LG