Достапни линкови

20 загинати во напад врз џамии во Лaхоре


Пакистанската полиција соопшти дека непознати напаѓачи убиле најмалку 20 лица во две џамии во Лахоре. Цел на нападите била исламистичка секта Амади, која е често изложена на напади од радикалните сунити.
XS
SM
MD
LG